Obecné informace k motivačnímu pohovoru
pro přijímací řízení všech studijních
programů:
​​​​​​​

Při motivačním pohovoru Vás nebudeme z ničeho zkoušet,
hlavně se budeme bavit o tom, proč jste si naši školu vybrali a jaká témata z oblasti ekologie a životního prostředí Vás zajímají.
K pohovoru není třeba nic studovat,
ale pokud budete chtít, můžete si připravit písemné poznámky o tom, proč jste si daný studijní program vybrali a co od něj očekáváte. Vítáni jsou i uchazeči, kteří nemají se zaměřením daného studijního programu zatím žádné zkušenosti, ale mají chuť a motivaci se něco nového a zajímavého naučit.
Čeká vás přátelský rozhovor,
při kterém Vám představíme možnosti studia na FŽP UJEP. Pokud vás nějaký studijní program na FŽP UJEP zaujal, neváhejte a přihlaste se. Motivační pohovor vám umožní zjistit, zda je studium na FŽP UJEP pro vás to pravé.
OŽP – OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ :
Studijní program Ochrana životního prostředí byl v roce 2020 inovován a umožňuje 
se od 2. ročníku specializovat buď více na ochranu přírody a krajiny, či více na technologie ochrany životního prostředí. Studium má zvýšený podíl praktické výuky, práce v laboratořích a terénních výjezdů, proto je pro nás důležité znát předběžný počet studujících studentů. Pokud jste se během studia účastnili nějakých soutěží, zaměřujících se na životní prostředí, biologii či chemii, nebo jste na takové téma vypracovali seminární práci – vezměte ji s sebou a my vám ukážeme, jak by bylo možné vaše téma dále rozvinout na naší fakultě.

AGI – APLIKOVANÁ GEOINFORMATIKA:
Studijní program Aplikovaná geoinformatika spadá do oblasti „geověd“ – při pohovoru
se budeme bavit o tom, jak při výuce AGI využíváme například geografii, geodézii, informatiku nebo matematiku a jaké by mohlo být vaše budoucí uplatnění. Pokud jste
se s některou z těchto oblastí na střední škole nesetkali (nebo to bylo jen okrajově),
tak to vůbec nevadí – vše vás tu naučíme. Pokud jste se ale během studia účastnili nějakých „geo-orientovaných“ soutěží, nebo jste na takové téma vypracovali seminární práci – vezměte ji s sebou a my vám ukážeme, jak by bylo možné vaše téma dále rozvinout s využitím nejnovějších geoinformatických technologií.
Pokud se chceš na něco zeptat, 
klidně nám napiš na sociálních sítích nebo přes email.
Back to Top