Obecné informace k motivačnímu pohovoru
pro přijímací řízení všech studijních
programů:
​​​​​​​

Při motivačním pohovoru Vás nebudeme z ničeho zkoušet,
hlavně se budeme bavit o tom, proč jste si naši školu vybrali a jaká témata z oblasti ekologie a životního prostředí Vás zajímají.
K pohovoru není třeba nic studovat,
ale pokud budete chtít, můžete si připravit písemné poznámky o tom, proč jste si daný studijní program vybrali a co od něj očekáváte. Vítáni jsou i uchazeči, kteří nemají se zaměřením daného studijního programu zatím žádné zkušenosti, ale mají chuť a motivaci se něco nového a zajímavého naučit.
Čeká vás přátelský rozhovor,
při kterém Vám představíme možnosti studia na FŽP UJEP. Pokud vás nějaký studijní program na FŽP UJEP zaujal, neváhejte a přihlaste se. Motivační pohovor vám umožní zjistit, zda je studium na FŽP UJEP pro vás to pravé.
OŽP – OCHRANA ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ :
Studijní program Ochrana životního prostředí byl v roce 2020 inovován a umožňuje 
se od 2. ročníku specializovat buď více na ochranu přírody a krajiny, či více na technologie ochrany životního prostředí. Studium má zvýšený podíl praktické výuky, práce v laboratořích a terénních výjezdů, proto je pro nás důležité znát předběžný počet studujících studentů.

AGI – APLIKOVANÁ GEOINFORMATIKA:
Studijní program Aplikovaná geoinformatika spadá do oblasti „geověd“ – při pohovoru
se budeme bavit o tom, jak při výuce AGI využíváme například geografii, geodézii, informatiku nebo matematiku a jaké by mohlo být vaše budoucí uplatnění. Pokud jste
se s některou z těchto oblastí na střední škole nesetkali (nebo to bylo jen okrajově),
tak to vůbec nevadí – vše vás tu naučíme. Pokud jste se ale během studia účastnili nějakých „geo-orientovaných“ soutěží, nebo jste na takové téma vypracovali seminární práci – vezměte ji s sebou a my vám ukážeme, jak by bylo možné vaše téma dále rozvinout s využitím nejnovějších geoinformatických technologií.
Pokud se chceš na něco zeptat, 
klidně nám napiš na sociálních sítích nebo přes email.
Back to Top